מה עושים עם הכתם הזה???

מה עושים עם הכתם הזה???

פיגמנטציה בשפם מעל השפה - איך לטפל נוהגת להוריד שפם בקביעות ופתאום הבחנת בקיץ האחרון שהאזור של השפם הפך להיות יותר כהה?

זה אומר שאת סובלת מפיגמנטציה מעל השפה! רוצה להבין למה זה קורה לכן ואיך לטפל בפיגמנטציה בשפם? כדאי לך להמשיך ולקרוא את המאמר הבא.

 

הכירי את המלזמה

במרבית המקרים פיגמנטציה בעור שמעל השפה נוצרת עקב מלזמה. מדובר במצב של התכהות העור בגין ייצור מוגבר של תאי פיגמנטים. תופעה זו ניכרת בעור שמעל השפה אך גם במקומות נוספים בפנים, כמו סנטר, מצח, אף ולחיים, והיא יכולה להופיע בכל גיל ובכל סוג של עור. בדרך כלל מדובר בתופעה זמנית אולם יש מקרים בהם היא לא חולפת מעצמה. המלזמה נוצרת לרוב משילוב של פעילות הורמונלית לצד חשיפה מוגברת לאור השמש. כמו כן היא יכולה להיווצר מסיבות גנטיות ותורשתיות, עקב חוסר פעילות של בלוטת התריס, נטילת גלולות למניעת הריון, במהלך הריון, עקב נטילת תרופות, בגין רגישות למוצרי קוסמטיקה וניקיון, ועוד.

יש גם שיטות להסרת שיער העלולות לעודד פיגמנטציה בעור הפנים כמו שעווה, כאשר פיגמנטציה בשפם משעווה נובעת עקב החומר ממנו עשויה השעווה ומקילוף יתר שהמשיכה שלה גורמת לשכבות העור, מותירה אותו חשוף לנזקי השמש בלי שכבות ההגנה שלו למשך 24 שעות אחרי הטיפול! 

כיצד ניתן להימנע מפיגמנטציה

יש מספר דרכים שיכולות לסייע במניעת פיגמנטציה ומלזמה בעור השפה והפנים. קודם כל, בעונת הקיץ מומלץ שלא לחשוף את הפנים לקרינת השמש, ללכת עם כובע רחב שוליים ולמרוח קרם עם מקדם הגנה גבוהה. כמו כן כדאי לאבחן את הסיבה למלזמה ואם מדובר בתרופה או תכשיר טיפוח ספציפי להפסיק לעשות בהם שימוש ולמצוא תחליף יעיל ובטוח. אם מדובר בגלולות נגד הריון יש להחליפן בגלולות שלא מכילות אסטרוגן. בנוסף, יש להפחית חשיפה קרובה לנורות לד כמו שיש בטלפון נייד או במחשב, לעבור לתכשירי איפור היפו אלרגניים, להימנע מסבונים מבושמים ולהפסיק להוריד שערות בפנים עם שעווה.

כיצד מטפלים בבעיית פיגמנטציה

אם את סובלת מבעיית פיגמנטציה מעל השפה חשוב לטפל בה כמה שיותר מהר בכדי למנוע את החרפתה, וזאת על ידי הימנעות ממצבים ומוצרים שמחמירים אותה כפי שהוזכר בפסקה הקודמת. כמו כן ניתן לעשות שימוש ברכיבים טבעיים המסייעים בהבהרת עור הפנים, כמו שפשוף של חצי לימון על עור הפנים הכהה בשעות הערב, השארתו למשך עשר דקות ושטיפתו עם מים, או מריחת קרם אלוורה טבעי על הפנים.

בנוסף יש בשוק תכשירים ייעודיים לבעיית פיגמנטציה בעור הפנים, הכוללים קרמים ומוצרי פילינג עדינים שלא גורמים לגירוי של העור. תכשירים אלו מעכבים ייצור של מלנין האחראי על שיוני גוון העור. בנוסף ניתן לפנות לרופא עור לקבלת מרשם לתרופות יעילות נגד תופעה זו. 

 הורדת שיער מעור שפה הסובל מפיגמנטציה

לצד בעיית הפיגמנטציה, עדיין ממשיך הצורך בהסרת שיער שפם שאם משאירים אותו הוא הופך את מראה השפה העליונה לעוד יותר בולט וכהה. עבור צורך זה חשוב לבחור בשיטות מתאימות שלא מעודדות את הישנות בעיית הפיגמנטציה בדומה לשימוש שבשעווה. אחת השיטות היותר מומלצות להסרת שיער בשפם בעת בעיית פיגמנטציה, הינה מכשיר הסליק המקורי. מדובר במכשיר בייתי להסרת שיער מיותר מהשפה העליונה באמצעות חוט ייעודי המאפשר לבצע פעולה זו לבד ללא צורך בקוסמטיקאית. 

שיטה זו מוציאה את השערות מהשורש באופן יעיל ובטוח, ללא פגיעה בעור הפנים, וככזאת היא מתאימה לבעלות עור פנים הסובל מבעיית פיגמנטציה ומותירה את העור חלק ובריא, ללא חשש להתכהות של העור בהמשך.

להזמנת ערכת סליק מקורית להסרת שיער יעילה ללא חשש לפיגמנטציה ישירות דרך האתר - לחצו כאן

אוסי לוי
אוסי לוי קוסמטיקאית

תגובות

כתוב תגובה

הערה

לא מצאת את מה שחיפשת?

שירות הלקוחות שלנו ישמח לתת לך מענה
בעזרת טופס מכוון, במייל או בטלפון


יצירת קשר