כך תרענני את הבית בחורף הקודר הזה!

כך תרענני את הבית בחורף הקודר הזה!

לא מזמן חגגתי יומולדת 55 וחברה טובה הביאה לי עציץ יפה. מאז הוא עומד בודד בסלון, בפינה שבה יכול להיחשף להכי הרבה שמש (מסתבר שזה מה שהוא צריך) אבל הוא לבד! חשבתי לעצמי, איזה צמחים חברים אני יכולה לארגן סביבו? כאחת שעובדת בבית שעות רבות חשובה לי מאוד האווירה סביבי, והחורף הזה כל כך אפור!
ערכתי סקר קצר ולשמחתי גיליתי שעונת החורף מביאה עמה שפע סוגי צמחים שרק המראה שלהם - הרענן והצבעוני עושה לנו טוב על הלב. יצאתי למסע קניית צמחיה, חסר לי קצת מהצבע הזה באפרוריות החורפית הזאת.

 

אז מה כדאי לשתול במהלך החורף?
ליקטתי 6 סוגי צמחים שיוכלו להפוך את החורף לנעים וצבעוני במיוחד:

 

ציפורני חתול – נחשב לצמח קל לגידול. רוב ציפורני החתול מתהדרים בצבעים: צהוב וכתום. כדאי לשתול את זרעי הצמחים בגינה ובמקום מנוקז ומלא באור. מעניין לדעת שלצד מראם של ציפורני החתול שדומים לציפורניים שלופות, הם מתאפיינים בתכונות מרפא שמסייעות בחיטוי פצעים והפסקת דימומים.

אמנון ותמר – אני מאוד אוהבת את פרחי האמנון ותמר, הם פשוט יפיפיים בעיניי וגם פורחים למשך זמן רב. אפשר לשתול אמנון ותמר ננסיים ואמנון ותמר ענקיים בעציצים או בחצר. הצמחים מגיעים כשתילים או זרעים וזקוקים לשמש מלאה, עם זאת יש לדעת שהם רגישים לחום ולכן כדאי לשתול אותם לאחר שהטמפרטורות יורדות. הצמחים הגדולים מגיעים לגודל שנע בין 10-20 ס"מ והצמחים הננסיים מגיעים לקוטר של 5 ס"מ. גדולים או ננסיים, אמנון ותמר מקנים מראה נפלא.

מללנית ריחנית – ייתכן שאתם מכירים את הצמח בשם: "סלסלי כסף". הפרח קיים בצבעים: סגול, וורוד עדין ולבן ויכול להחזיק מעמד במשך שנה שלמה. הצמח אינו זקוק לשמש מלאה ולא צריך להשקות אותו בהרבה מים, בשל כך אפשר לשתול אותו בגינה באזור שמוצל במהלך היום. חשוב לדעת שהפרח יכול להתפשט ולכן חשוב לגזום אותו.

אפונה ריחנית – האפונה הריחנית – כשמה, מעניקה ריח נפלא וקל מאוד לזרוע אותה, לכן לא צריך לקנות שתילים מוכנים. מכיוון שמדובר על צמח מטפס יש צורך בגדר או סורגים, אחרת הצמח יישפך. אפשר להניח את פרחי האפונה גם באגרטל וליהנות מריחם במשך שבוע. יש לשתול את האפונה הריחנית באזור בו השמש חצי מלאה עד מלאה.

שמיר – התבלין האהוב שמתאים לתיבול סלטים, גבינות ודגים מתהדר בפרחים בגוון לבן - צהבהב ויכול להגיע לגובה של 60 ס"מ וקוטר שנע בין 2-9 ס"מ. את השמיר יש לגדל באור מלא ובאזור שעמיד לקור ולעודף מים. לאחר שהצמח צמח כדאי לקצוץ את גבעוליו הרקובים משום שהם פוגעים במשך חייו וגורמים לו להיחלש.

לוע הארי – אי אפשר להתעלם מהפריחה היפה של הלוע הארי וכמובן - מצורתו שמזכירה פה של בעל חיים. בארץ גדלים שלושה מינים של לוע הארי – לוע הארי קטן שפרחיו בגוון ורוד, לוע הארי גדול בעל פרחים בגוון ארגמן ולוע הארי שפרחיו בגוון צהוב. נוסף על סוגים אלו ישנם מינים מתורבתים בצבעים: אדום, לבן, כתום וצהוב. לוע הארי שנזרע במהלך החורף ישמח את העיניים והלב במהלך כל הקיץ. כדאי לשתול את הצמח באזור שמשי ולהקפיד לגזום פרחים שנבלו כדי לאפשר לצמח להצמיח פרחים חדשים. לוע הארי יכול להגיע לגובה 70 ס"מ ואפילו גבוה מכך.

הצבעוניות הזאת כבר עושה לי טוב! אני בטוחה שזה ידביק גם אותך..

המלצה חמה שלי: עטפי את סביבתך בצמחי החורף והצבעים המדהימים שלהם וכבר תתחילי את היום בחיוך :)

שיהיה המשך חורף צבעוני וריחני!

                        

אוסי לוי
אוסי לוי קוסמטיקאית

תגובות

כתוב תגובה

הערה

לא מצאת את מה שחיפשת?

שירות הלקוחות שלנו ישמח לתת לך מענה
בעזרת טופס מכוון, במייל או בטלפון


יצירת קשר