רק אהבה תביא אהבה...

רק אהבה תביא אהבה...

כולנו מכירות את האנשים האלו שמסתובבים עם האף בשמיים ומשדרים לעולם עד כמה הם אוהבים את עצמם, תמיד קינאתי באלה, תמיד חשבתי שהחיים שיחקו להם..לימים למדתי שלא בהכרח כך הדבר, היהירות והנרקיסיסטיות הזו אינה בהכרח מעידה על אהבה. לפי מחקר שנערך באוסטריה נמצא כי דווקא בקרב הנבדקים שקיבלו ציון גבוה במדד הנרקיסיסטיות נמצאה פעילות רבה באזורים במוח שעובדים בזמן שהאדם חש תחושות שליליות (בדיוק להיפך ממה שחשבתי רוב חיי..)
בימים הנוראים האלה, ערב 9 באב אני תוהה איך אפשר לייצר אהבת חינם בעולם הקשוח שבו אנחנו חיים? האם לא מבקשים מאיתנו יותר מדי? למדתי שהדרך הקצרה והבטוחה ביותר לייצר אהבת חינם היא אהבה עצמית.

אז מה היא בעצם אהבה עצמית? ומהם ארבעת המהלכים שאני ממליצה להתרכז בהם בדרך לייצר אהבה כזו? 

אני אוהבת את עצמי. למה? ככה. בגלל שאני אני

אהבה עצמית היא אהבה ללא תנאים. אישה שאוהבת את עצמה אוהבת את מי שהיא ללא קשר למראה שלה, לאופן בו היא מתנהגת, למצבה הזוגי שלה כרגע, ללא קשר אם היא בעלת משפחה או לא, מהו עיסוקה, מה מצבה החברתי ו/או הכלכלי. האהבה גם אינה קשורה לתחושות שהיא חשה. אותה אישה פשוט אוהבת ומקבלת את עצמה בגלל שהיא בת אדם, שווה לכל שאר בני האדם, באשר הם.

כולנו רוצות שיאהבו ויעריכו אותנו! ואני יודעת שאני לא מחדשת פה דבר!  אך כשאיננו אוהבות את עצמנו באמת וללא תנאים - קשה לנו יותר לזכות באהבתה של הסביבה שבעצם משקפת אותנו ואת תחושותינו. נהפכו, כשאנו אוהבות קודם כל את עצמנו אנו מקבלות אהבה מהסובבים אותנו באופן טבעי ואוטומטי. מסקנה: אם נאהב את עצמנו, נקבל בקלות ומבלי להתאמץ את אהבת הסביבה!
המממ..
תמונה קשורה

אז איך נוכל לאהוב את עצמנו?

החדשות הטובות הן שזה בהחלט יעד מושג, הרעות ינסו להפחיד שזה לא ממש פשוט. מסתבר שהדרך לאהבה עצמית דורשת עבודה, לעיתים קשה וסיזיפית, עם זאת – בהחלט מתגמלת.
חשבתי שזה חשוב מספיק, אז ריכזתי לפניך את המהלכים החשובים שיקרבו אותך לאהבה עצמית:

מהלך ראשון:

חאלס! מספיק! נפרדים מהפרדיגמות והאמונות שאימצנו בילדותינו, עם מח קטן ומצומצם של ילדה בת כלום וחצי, שכבר החליטה שהיא לא יכולה, לא מסוגלת, לא שווה, לא יפה וכל הלא האלה...חלק מהסיבות שגורמות לנו לא לאהוב את עצמנו הן אמונות שככל הנראה נטמעו בנו במהלך החלק הראשון של החיים שלנו, שם היו לנו כלים דלים לניתוח סיטואציות ומשברים, והנטייה הטבעית שלנו הייתה "לקחת על עצמנו" את האחריות לכל הרע שארע סביבנו, ללא קשר למעורבות האמיתית שלנו באותה סיטואציה. החדשות הטובות הן כמובן, שבאמצעות שינוי החשיבה ותרגול ניתן לשנות את התפיסות השגויות והילדותיות האלה, שתתפלאי אבל לפעמים שולטות בנו ביד רמה!  נסי לרכז את האמונות הללו, מה אני אומרת על עצמי, שמגיע מהעבר ושאין לו בכלל קשר למי שאני היום? תחפרי ותחפרי, תמצאי אותן וטפלי בהן. זכרי, זה אמנם קשה, עם זאת, אפשרי!

כדי לבצע את השינוי יש לזהות את האמונות השליליות הללו, אלו שתוקעות אותנו ומגבילות אותנו. אחרי שנזהה אותן נוכל להתחיל להפריד אותן. לדוגמא: אם בעבר לא הייתן תלמידות טובות אין זה אומר שלנצח נצחים אינכן מסוגלות ללמוד. זה משפט ששייך לעבר שלך, איזה משפט אפשר לשייך לעתיד שלך?

מהלך שני:

המהלך השני שיש לקבל וללמוד להכיל זה שאני יכולה לטעות, לקנא, להתפרץ ולהתנהג לא לעניין. אני בת אדם והמשמעות של הדבר היא שגם אני אנושית ומועדת, שגם לי (כמו לכולם) שיש תקופות יותר טובות ופחות טובות ושגם אני עושה טעויות! קוראים לזה קבלה עצמית

חשוב לציין שאם אתן סולחות לעצמכן זה לא אומר שאתן מסכימות עם מה שארע ושלא תנסו להשתפר, החמלה העצמית היא לא קבלת המצב – ההיפך הוא הנכון – היא רק קבלת העכשוו ואיתה מגיעה גם ההכרה של האפשרות להשתנות.

מהלך שלישי:

פרגון עצמי – הפגיני אהבה כלפי עצמך. עמדי מול המראה לפחות פעמיים ביום ואמרי לעצמך (עדיף בקול רם) את המשפט: "אני בסדר כמו שאני". זה שתחזרי ותדגישי את המשפט הזה לא אומר שלא תתאמצי להשתפר ותרבצי כל היום מול הטלוויזיה בלי לעשות כלום. זה יגביר את האהבה העצמית שלך, ובאורח פלא יגביר את הרצון (והיכולת) שלך לתהליך השתפרות אין סופי.

אני בטוחה שהיום את מוצאת את עצמך דואגת לצרכים של אחרים לפני שלך ואיכשהו שוכחת לעשות את הדברים שעושים לך טוב, הם נשארים מאחור, מחכים ליום יותר טוב, שאולי תקדישי קצת זמן לעצמך. אזה זהו שלא! זו לא הדרך לאהבה עצמית,.
אוהבת לשחות? לכי לבריכה, אוהבת לרוץ? נעלי נעלי ריצה, שימי אוזניות וצאי אל הרחוב!  לכל אחת יש את הפעילויות שעושות לה טוב וכשאנו מפרגנות לעצמנו אנו מראות לעצמנו שאנחנו אוהבות את מי שאנחנו, ושמגיע לנו לעשות זאת לפני שחושבים על כולם.

מהלך רביעי:

אל תתאמצי לאהוב את עצמך, החליטי שאת כבר אוהבת את עצמך!
כשאנו רודפות אחרי משהו הוא ממשיך "לברוח מאיתנו" ולהיות בלתי מושג ולכן יש להחליט שאנחנו אוהבות את עצמנו עכשיו, ברגע זה, בלי תנאים מוקדמים, פשוט כך!

מאחלת לך להתמלא באהבה עצמית, ולהפיץ סביבך רק אהבת חינם ושיהיה לך רק טוב!

                                      

אוסי לוי
אוסי לוי קוסמטיקאית

תגובות

כתוב תגובה

הערה

לא מצאת את מה שחיפשת?

שירות הלקוחות שלנו ישמח לתת לך מענה
בעזרת טופס מכוון, במייל או בטלפון


יצירת קשר