לעשות גבות לבד – זה לגמרי אפשרי!

לעשות גבות לבד – זה לגמרי אפשרי!

 

הכנות מראש לקראת סידור גבות עצמי

עיצוב גבות בבית דורש כמה כלים בסיסיים, שלחלק גדול מאתנו כבר יש. לעשות גבות זו לא משימה סבוכה בהכרח, אך היא דורשת סבלנות ומשמעת עצמית. סבלנות, כי כאשר עובדים צעד אחר צעד ולאט, הסיכון לפגוע בצורת הגבה יורד משמעותית ומשמעת עצמית כדי לעמוד בפיתוי של מריטה מוגזמת.

אז איך לסדר גבות? חשוב להקפיד על איכות הכלים, שיספקו תמיכה ליד פחות מיומנת, שאינה מקצועית. אם אין לך כאלה, מומלץ להצטייד בהם בטרם ניגשים לעבודה. גם אם מחירם מעט גבוה יותר, הם ישמרו שנים רבות ויצדיקו לחלוטין את ההשקעה.

·         פינצטה טובה
עיצוב גבות בפינצטה מאפשר דיוק מירבי ברמת השערה הבודדת. מאחר והשערות נתלשות אחת-אחת, ההליך מפחית משמעותית את הכאב ומתאים מאד גם לנשים בעלות עור רגיש או עם סף כאב נמוך.

מהי פינצטה טובה? בעלת קצוות משופעים ודקיקים המאפשרים לכידת שערה ושליפתה מן השורש; עשויה מחומרים איכותיים, כגון פלדת אל-חלד או ציפוי זהב, כך שתוכל לשרת אותך שנים רבות וגם תפחית סיכוי לזיהומי עור.

·         מספריים איכותיים ומדויקים
חשובים לגזירת שערות מדויקת, המאפשרת מתן קו מתאר אחיד ולא מקוטע לכל אורכה של הגבה.
גם כאן, החומר ממנו עשויים המספריים חשוב למניעת חלודה ולשימור חדות הלהבים לאורך זמן.
כדאי לבחור במספריים שפיציות וקטנות.

·         מסרק לגבות
אביזר המסייע לאבחן את כיוון צמיחת השערות ומשמש לאורך כל שלבי עיצוב הגבה.
טיפ: ניתן להשתמש במברשת המצורפת למסקרה, לאחר שהמסקרה נגמרה. מומלץ כמובן לשטוף את המברשת היטב במים וסבון, שלא יישארו עליה שאריות חומר.

·         מכחול איפור זוויתי או עיפרון לגבות
במקרה של גבות שעברו מריטות לא מוצלחות, סובלות מקרחות וזקוקות לתהליך שיקום, המכחול או העיפרון ישמשו למילוי הקרחות בצבע איפור, יסייעו בעמידה בפיתוי להמשיך ולמרוט תוך התאמת הקו לקרחות הקיימות ועל ידי כך, יאפשרו צמיחה מחדש של שיער חסר.

·         מראה ותאורה
חשוב שהמראה תהיה בגובה העיניים ולא תצטרכי להביט אליה מלמעלה או מלמטה ושתהיה גדולה מספיק לשקף את שתי הגבות יחד. התאורה צריכה להיות טובה וישירה, כך שלא תהיה הצללה על אזור העיניים והגבות.
במידה ואת משתמשת במשקפיים, מומלץ להיעזר במראה מגדילה, כך שתוכלי לראות היטב את הגבות ללא משקפיים.

 

טיפים חשובים איך לעצב גבות

איך לעצב גבות נכון – שאלת מיליון הדולר. הנה טיפים לגבי כמה סוגיות בוערות:

·         איך לעצב גבות עבות
יש הבדל בין סידור גבות לאישה עם גבות שהן עבות במקור, אך עברו תקופה ממושכת של מריטה שדיקקה אותן, לבין עיצוב גבה עבה גולמית שיש רק לסדר אותה.
במקרה הראשון, מומלץ לא לגעת בכלל בגבות במשך 2-3 חודשים לפחות (משך הזמן הדרוש לצמיחה מלאה מחדש לשערה שנמרטה מן השורש). במקרה השני, חשוב לא להתפתות! יש למרוט רק שערות בודדות החורגות מהקו. גם הגזירה תיעשה בעדינות מירבית וכמה שפחות.

·         מה עושים עם גבות מבולגנות
יש נשים עם נטייה לגבות מסתלסלות או לשערות גבה ארוכות במיוחד. קודם כל, זהו לא בהכרח חיסרון! גבות כאלה תורמות למראה שובב ומשדרות נועזות ופראיות. במידה ורוצים מראה מוקפד יותר, יהיה צורך במעט יותר גזירת שיער. כאן חשוב לא לגזור את השערה קרוב לשורש, אלא, במקום הקרוב ביותר לקצה על מנת להימנע מיצירת קרחות. יש להקפיד על גזירת השערות אחת אחת ולא כקבוצה.

·         איך עושים גבות עם פינצטה
ראשית, יש לקבוע את הגבול הכללי של הגבה לפי כלל האצבע:
הקו הפנימי של הגבה יתחיל על הקו הדמיוני המחבר בין קצה האף לזווית הפנימית של העין והקו החיצוני של הגבה יסתיים על הקו הדמיוני הנמתח מזווית הפה אל הזווית החיצונית של העין.
לאחר שנקבעו הגבולות, עובדים לאט ומקפידים על מריטה של כל שערה בנפרד, כאשר כיוון העבודה הוא מבחוץ פנימה אל כיוון האזור בו צפיפות השיער גבוהה.

 

 

בהצלחה! מוזמנת באהבה להתייעץ, לשאול ולקבל הכוונה ברכישת המוצר המתאים לך ביותר:

בטלפון: 02-674-7000

באימייל: info@slique.co.il

באמצעות פנייה דרך דף "צור קשר" כאן באתר

תגובות

כתוב תגובה

הערה

לא מצאת את מה שחיפשת?

שירות הלקוחות שלנו ישמח לתת לך מענה
בעזרת טופס מכוון, במייל או בטלפון


יצירת קשר