איך תתמקדי במטרה שהצבת לעצמך?

איך תתמקדי במטרה שהצבת לעצמך?

מטרות שאנו מציבות לעצמנו נותנות לנו כוח. כשיש לנו מטרה (בכל תחום שהוא) ואנו שואפים אליה יש לנו סיבה לקום בבוקר - יש לנו יעד שממלא אותנו והופך את חיינו למשמעותיים עבורנו, אך להתמקד בה ולדבוק בה עד להשגתה, זה כבר דבר לא פשוט!
הסחות הדעת והאתגרים שקיימים וצצים בדרכנו עלולים להסיט אותנו מהמטרות ולכן יש להתמקד ולזכור כל הזמן לאן אנחנו הולכים. שינוי המציאות אינו קל, פעמים רבות עלינו להיאבק בעצמנו ובסובבים ולגייס משאבים וכוחות עצומים בכדי לבצע זאת.
אספתי בשבילך מס’ טיפים שיעזרו לך להתמקד במטרות שאת מציבה לעצמך:

1. בדקי שאת לא פועלת בניגוד למטרה – לדוגמא: אם המטרה שלך היא למצוא בן זוג או בת זוג, אך מנגד את מתחזקת מעגל חברים מצומצם, לא יוצאת החוצה ולא מתנסה בפעילויות חדשות שעשויות להפגיש בינך ובין בני זוג פוטנציאליים, הרי שאת “תוקעת” לעצמך מקלות בגלגלים. דוגמה נוספת: אם את מעוניינת לסגור את המינוס בבנק אך מנגד רוכשת בגדים חדשים ואביזרים שאינם נחוצים לך, את פועלת בניגוד למטרה ומתרחקת מהשגתה!

2. דעי היטב מהי המטרה האמיתית שלך ואל תתפתי לעולם החיצוני! – האנשים שמקיפים אותנו ובעיקר המדיה הדיגיטלית לא מפסיקים להלעיט אותנו בהבטחות – "אם תקנו את המוצר הזה והזה החיים שלכם ישתפרו", "אם תרשמו להגרלה תוכלו להרוויח אלפי שקלים" ואלו הן רק חלק מהדוגמאות. לאנשי השיווק יש טכניקות רבות שמטרתן לסובב את ראשנו ולכן חשוב להתמקד. שבי עם עצמך וחישבי היטב מה את באמת רוצה, מה באמת חשוב לך – תזהי ותמקדי את המטרה שלך ואז דבקי בה ואל תתפתי להצעות אחרות.  

3. צמצמי מטרות ונהלי רישום – יכולות להיות לנו עשרות ואף מאות מטרות, הדבר טוב ויפה אך כמו שרומא לא נבנתה ביום אחד – כך אי אפשר לפעול להשגת כל המטרות בבת אחת ויש לצמצם אותן למטרות הקריטיות ביותר בשלב זה של חיינו. רצוי להתרכז ב-3 מטרות ולא יותר מכך, אחרת יהיה לנו בלגן גדול בראש. לאחר שבררנו את המטרות הקריטיות ביותר יש לכתוב אותן על דף כדי שהן יהיו ברורות ויזכירו לנו את הדברים החשובים בכל פעם בה דעתנו תוסח.

4. בצעי פעולות קטנות להשגת המטרה ובדקי התקדמות – כדי להשיג מטרה יש לסלול את הדרך אליה. אם למשל מעוניינים למצוא עבודה יש לבצע פעולות שייסיעו לנו להגיע למטרה, כמו למשל: לעבור הכשרה מתאימה, לשלוח קורות חיים לחברות שונות ולמצוא אנשים שיוכלו לקדם אותנו. חשוב ליצור הרגל שבועי ולבדוק את ההתקדמות שלנו – כלומר את הפעולות שעשינו כדי להגיע למטרה ואת תוצאותיהן.

5. תחגגי הצלחות – לאחר השגת מטרה יש לתת לעצמנו פרס. זה לא חייב להיות פרס גדול, זה יכול להיות גם משהו קטן שייתן לנו תחושה טובה ויגרום לנו לרצות להמשיך בעבודה.

 

מחזיקה לך אצבעות ומאחלת לך הצלחה רבה בהשגת מטרותייך!smiley

 

אוסי לוי
אוסי לוי קוסמטיקאית

תגובות

כתוב תגובה

הערה

לא מצאת את מה שחיפשת?

שירות הלקוחות שלנו ישמח לתת לך מענה
בעזרת טופס מכוון, במייל או בטלפון


יצירת קשר