מה זה יום הרווקים הסיני?

מה זה יום הרווקים הסיני?

זה כמה שנים שבחודש נובמבר ודצמבר יש המולה סביב ימי קניות, בעיקר אונליין ונזרקים כל מני מושגים לאוויר: "בלאק פריידיי" "סייבר מאנדיי" וגם "יום הרווקים הסיני", אז אם עדיין לא הבנת את מה שחשוב לדעת על יום הרווקים הסיני , המאמר הזה בדיוק בשבילך!

אז ככה: מדובר על חג מאוד מפורסם שמוקדש לרווקים הסינים. החג נקרא גם בשם: "יום המקלות הרווקים", כן זה מוזר, אך יש דברים נסתרים.

התאריך בו חל יום הרווקים הוא ה- 11/11 כשהמספר 1 מציין אדם יחיד. החג הגיע מאוניברסיטת נאנג'ינג שבנאנג'ינג, שם החלו לחגוג אותו בשנות ה-90. המסורת עברה מהאוניברסיטה לכלל האוכלוסייה והתפתחה מאוד מאז עידן האינטרנט.

מה קורה בחג הזה?             

בהתאם לשמו של החג חגגו אותו בתחילה רק הרווקים הסינים, אך בימינו משתתפים בחגיגה אנשים מכל רחבי העולם. לא מעטים יוצאים לבליינד דייטים ולמסיבות רבות שנערכות באוניברסיטאות.

לפי מקורות אחרים, מטרתו של החג היא לתת כבוד לקשישים בודדים, בסין יש הרבה קשישים שחיים לבדם. כך או אחרת החלו החברות המסחריות לנצל את השמחה ולהציע הנחות משתלמות באינטרנט.

בתחילה – בשנת 2009 נרשמו מעט מכירות אך בהמשך – כבר בשנה השנייה של חגיגת המבצעים, עלו מספר המכירות ועמדו על שליש מסך הרכישות שנערכו בבלאק פריידי. לפני 3 שנים הגיעו המכירות לסכום של מיליארד דולר ביום אחד!

לצד המבצעים המרגשים החלו לעלות מספר החתונות שנחגגו באותו היום וכך קיבל התאריך פירוש נוסף -  מיחיד, בודד למשהו בסגנון: "האחד שלי".

יום של שופינג מטורף ברשת

מיליארד סינים לא...

לא! לא אהיה כל כך נדושה! יש גבול! כן אספר לכם שבתאריך ה-11/11 תוכלו למצוא באתרים הסיניים שפע מוצרים, בין האתרים הללו שווה לציין את: tinydeal, עלי אקספרס, geekbuying, gearbest, tmart.com, Rosegal.com, dealextreme.com ואתרים נוספים. האתרים מציעים בין היתר: בגדים, מוצרי אלקטרוניקה וגאדג'טים, תכשיטים, צעצועים, בגדי ים, ציוד לטיולים ומדפסות תלת מימד.

מספר עצות לפני שתצאו לדרך

לפני שתניחו את ידיכם על המקלדת אתן לכם 8 עצות חשובות:

1. נצלו מבצעים של חברות נוספות - ייתכן מאוד שביום החג תמצאו מבצעים נוספים של אתרים אחרים כמו למשל: אמאזון ואיביי – שימו לב לכך, המבצעים יכולים להיות משתלמים וחבל לפספס

2. בדקו דירוגים והמלצות - רכשו רק ממוכרים בעלי דירוג גבוה ורק מוצרים בעלי דירוג גבוה שכן בכל מקום מסתתרים מוכרים שמספקים סחורה שאינה איכותית. כמו כן, הקפידו לקרוא את תגובות הגולשים

3. ערכו השוואה – אם אתם מחפשים מוצר שקיים במספר אתרים בדקו את מחירו ב-2 אתרים ובחרו באופציה המשתלמת והאיכותית ביותר

4. חישוב כולל – אל תשכחו להתחשב בעלות המכס ובעלויות המשלוח, לפעמים הן מקפיצות את הקנייה באופן מוגזם שהופך אותה ללא משתלמת במיוחד

5. מידות סיניות – רוב הנשים והגברים הסיניים קטנים בגודלם ולכן יש לבחון את ההיקפים של הבגדים ולא את המידה

6. חיבורים לחשמל – במידה שתרכשו מוצרי חשמל הקפידו לבדוק שיש למכשיר מתאם או שהחיבור מתאים לרשת בישראל

7. אישורי רכישה - שמרו על המיילים שמאשרים את ביצוע העסקה

8. אתר בטיחותי – רכשו רק מאתרים שכתובתם מתחילה ב- https, האתרים הללו מאבטחים את המידע

שיהיה לכם חג רווקים סיני מהנה!

שלכם, אוסי.

אוסי לוי
אוסי לוי קוסמטיקאית

תגובות

כתוב תגובה

הערה

לא מצאת את מה שחיפשת?

שירות הלקוחות שלנו ישמח לתת לך מענה
בעזרת טופס מכוון, במייל או בטלפון


יצירת קשר